קריובה, משעשעת ממבט ראשון

הכרטיס היה זול, הזמן התאים, היעד לא מוכר לחלוטין, שלוש סיבות מצויינות להגיע לקריובה.

התחלנו בעלייה למטוס כמעט ריק, דוקא לידינו המקום נתפס. תוך דקה גילינו איש מדהים, מצחיק, מצאנו שפה משותפת וככה חצי זמן טיסה העברנו בצחוק פרוע, שיחות הזויות והנאה גדולה. תודה לנועם. כמובן שלא ניתן לשחזר כלום מהדברים שנאמרו בחוסר פוליטיקלי לגמרי, וטוב שכך, העיקר שהתחלנו את הטיול בצחוק.

אותו צחוק המשיך איתנו גם כשהגענו, זו דרך מצויינת להסתכל על הדברים, בחירה להנות ולהשתעשע. אז הגענו למלון פרסטיג', כי לא מצאנו פנסיון באיזור, וכי היו תמונות של ארוחת בוקר.  היה קטע של מיזוג אויר שלא עבד, החלפנו חדר וזה, מזל שיש חדרים עם מיזוג תקין. קיבלנו חדר עם עמוד באמצע, שירות מיוחד!

נו, קריובה, מה יש כבר לעשות כאן. כמו כל מקום – יוצאים מהמלון ומתחילים ללכת. יש מזרקה יש חנויות, מאפים, מלא פיצריות (ברומניה יש מלא פיצריות משום מה) והעיקר – האויר שונה, הריח שונה, האנשים נראים אחרת, הפרחים מרהיבים אחרת, וזה כיף. להרגיש אחרת לזמן קצר.

אטרקצית? חוץ מכל הדברים התיירותיים הרגילים שכתוב עליהם, היתה גם הצועניה שאיכשהו נכנסה לתמונה ולא משנה איפה היינו (עקבה אחרינו???). מזרקה מומלצת מוזיקלית מוארת בלילה שהגענו והיתה דוממת לחלוטין (פועלת רק בשמונה בערב וזהו)… צעירים שלא דוברי אנגלית, טוב שיש תרגום של גוגל. בובות זומבים בחנות לצעצועי ילדים (עם חינוך כזה פלא שיצא דרקולה אחד או שניים?). לוח שליטה בחדר של מיזוג אויר אבל במלון שבו יש רק מיזוג מרכזי ואין באמת שליטה… מלא זויות יפות לצילום. רחוב שלם של שמלות כלה, נראה שכל המקום די מותאם לחתונות, כל מלון מתהדר באולם שמתאים לארוחת חתונה. רגע, עכשיו שאני חושבת על זה, היום יהיו פה שתי חתונות בו זמנית. אמרו שהרעש לא מגיע לחדרים… אני מניחה שנגלה הערב אם הם צודקים, או שנצטרף לרעש.

לא לשכוח שאנחנו לא לבד, קבוצת נשים חביבות מהטיסה הגיעו גם כן למלון, יש עם מי להעביר דאחקות בלובי של המלון. טיסה כמעט ריקה אבל עיר קטנה אז נפגשים כאן וגם ברחוב, כולנו תיירים באותו מסלול.

תוכניות – פארק רומנסקו ש"אסור להחמיץ", מוזיאון לאמנות לראות פסלים של ברנקוזי, להתבונן באנשים, ללכת בשכונות, לגלות מסעדה מקומית מדהימה שרק אנחנו והמקומיים נדע עליה, ללכת, לנוח, לשתות מים.

הכי כיף – המקלחת במלון. על זה סיפור נפרד… אולי.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *