מדיטציה

המקבילה העברית למדיטציה אינה במילה אחת, אלא תיאור שלם –
התבוננות פנימית, עיון, הגות, בחינה, הסתכלות, הבטה…..
מילים שמתארות צורת ראיה, אבל בפועל הכוונה לשלווה מסויימת המציפה את הגוף בתחושה נכונה עד כדי מוזריות.
החיים בתרבות הישראלית מלווים בלחץ במידה משתנה. לא בריא הלחץ הזה, ולכן במקביל אליו התפתחו שיטות שונות להרפות מהלחץ. אחת מהן, הפשוטה ביניהן – מדיטציה.
המושג מזרחי, כמובן, אבל הדרכים עברו שינויים והסתגלויות לחיים כאן, כך שניתן למצוא היום סוגים שונים של מדיטציות, ורובן מתאימות ומסייעות בהתקרבות או הגעה לשלוות נפש (יחסית).

כדי להבין בכל זאת מה הכוונה, הרי שמדיטציה היא כל מצב שבו יש רגיעה בכמה רמות – המוח שקט (מחשבות מתאיידות לאנשהו), הגוף נינוח (אפשרי גם בתנועה), ותחושת שלווה מתפשטת בכל חלקיקי הגוף והנשמה.
דוגמאות – שטיפת כלים יכולה להיות מדיטציה – כאשר הראש נקי ממחשבות והמיקוד מועבר למשל לזרימת המים ותחושת הסבון על הידיים. צפייה בכדורגל זה סוג של מדיטציה – התמקדות בדבר אחד, הכל נשכח באותו הזמן, במיוחד אם הקבוצה מנצחת.
הליכה, שחיה, כתיבה… כל דבר שממלא עד כדי אי השארת מקום לשום דבר אחר – התמקדות בנושא אחד עד כדי השתלבות לשלמות עם הנושא הזה – ללכת ולהיות הליכה, לכתוב ולהיות כתיבה… וכן הלאה.

איך להגיע לכך?
לפעמים מגיעים לבד, רק מתוך הידיעה שקיים והחיפוש אחר השקט הזה,
לפעמים לומדים טכניקות שונות המכירות את עולם המושגים המדיטטיביים,
ובכך נפתח פתח להתנסויות אישיות מדהימות בפני עצמן.
למידת הטכניקות הינה חוויה בפני עצמה, בעיקר בגלל הקלות בה ניתן לרכוש מיומנויות אישיות לשלווה עצמית, דרך דמיון מודרך, נשימות, יצירה, עצים, ים… והתחברות לדברים שגורמים לנו טוב, שמביאים לנו אהבה פנימית.

בפן הרפואי גיליתי מזמן שכמה דקות של מדיטציה יעילות ביותר להורדת לחץ דם באופן די מיידי, אבל הבדיקה הזו אישית לחלוטין ולא אוששתי אותה מדעית (למרות שרבים אחרים כן מצאו הוכחות, אולי כי היה בהן צורך).

 

 
לפעמים מתחשק לנוח, קחי שלוש דקות של מנוחה עכשיו. מותר לך.

1359747998_boxלצאת איתי מהקופסה
ללחוץ כאן לשליחת מייל