רייקי הריון ולידה

רייקי הינה דרך להתחבר לאנרגיית החיים האחת, לאלוהים, ולהעבירה דרכנו למטרת ריפוי גופני, רוחני ונפשי.
ריי – חיים, מודעות רוחנית, יקום, אלוהים
קי – אנרגיה (צ'י), אהבה, נשימה
אנרגיית החיים מגיעה אלינו מהיקום, מהאני העליון, מהאחד שנמצא בכל מקום, אדם ומצב. זוהי אהבה במובן הגבוה ביותר, המצב היחיד בו אנו פתוחים לקבלה ונתינה אינסופית של אנרגיה. אדם הזוכה להתמלא באנרגיית חיים הזורמת בחופשיות בגופו, מוגן יותר בפני מחלות שהינן תוצאה של חוסר איזון, וזוכה ברגיעה ונינוחות.
לימוד הרייקי כטיפול אישי טוב לכל אדם בכל זמן. ההתמקדות בהריון ולידה בא מתוך צורך זמני (של 9 חודשים בערך) ממוקד ביותר, הנוסף על מהלך החיים הרגיל.

הריון גם כתהליך אנרגטי
איך הגוף נוצר כבר יודעים: מיזוג של תאים, פיצול וריבוי.
מה האנרגיה המתלווה לתהליך זה? אנרגיה של היווצרות, התפתחות, כמו בריאת יש מאין – "בראשית ברא אלוהים…".
מרגע שמתחיל – ממשיך מעצמו. אז לשם מה הרייקי?
ראשית לאם: יש הריונות שחולפים באושר מתמשך, בנוחיות רבה, אך רוב ההריונות מלווים בבחילות בוקר, בכאבים קלים במפשעה, כאבי גב, עייפות, דאגות חדשות, בדיקות מטרידות… בשביל האם זו תקופה מסעירה למדי, והרגעה ורגיעה היא רעיון מוצלח ביותר לתקופה זו. טיפולי רייקי מדי יום מביאים לשיפור האיזון בכל הרמות, לרגיעה, יכולים לסייע בהקלה על תופעות המתלוות להריון.
העובר המתחיל להתהוות ולגדול חשוף כבר בהריון לעולם האם והסביבה, גדל עם מחיצה דקה בינו לבין המתרחש בחוץ. עם חיבור ישיר לאם סופג העובר קולות, צלילים, תזוזות, חש את שחשה האם – רגשות שונים, מצבי רוח, עייפות, עירנות… ניזון מהאם בחיבור ישיר של חבל הטבור, והוא פסיבי בתוך פעילות היצירה הזו. הוא גדל.
העובר מוגן, אך למעשה חשוף, מקבל את השפעות הסביבה, ולכן יכול גם לקבל את האיכויות המופלאות של הרייקי. מול החשיפה הנסתרת לעולם שהיא סוערת לפעמים, ניתנת אנרגית הרייקי כטיפול מרגיע ומאזן, כהבטחה לעולם עתידי פנימי מאוזן יותר אליו יוולד בהמשך.
טיפולי רייקי יכולים להנתן כבר מהיום הראשון של ההריון (וכמובן גם לפני) לאורך כל תשעת החודשים. רק להניח ידיים על הבטן, על הגב, על הלב, לשלוח אהבה באנרגיית הרייקי, המהווה איזון כנגד לחצי העולם האחרים.

לידה
לידה טבעית היא הכל – ההתרגשות, הציפייה, המתח, השמחה, הכאב, הלחץ, הנשימה – סערה הבאה בעקבות תשעה חודשים של התהוות והמתנה סבלנית.
לידה היא תהליך טבעי, כך גם צריכה להיות, סוערת ורוגשת ונרגשת, אך בנוסף לכל התחושות הללו יש גם מתנה ברייקי – היכולת של היולדת לטפל בעצמה, להביא את אנרגית הריפוי הזו לכל התהליך.
לא, זה לא במקום אפידורל, רייקי לא בא להפיג את כאב הלידה, אבל כן – אנרגית הרייקי מרגיעה ומאזנת, מזרזת תהליכים, משחררת חסימות המעכבות את מהלך הלידה.
לימוד טיפול עצמי ברייקי מאפשר ליולדת לטפל בעצמה ככל שמתאפשר לה במהלך הלידה, ולבעלה לסייע לה באורח פעיל ותורם, בנוסף לנוכחותו (המורכבת לפעמים…) בחדר הלידה.
תהליך הלידה מהווה שינוי דרמטי עבור העובר, שבמשך 9 חודשים היה שרוי בציפה והקשבה במקום המוגן ביותר. האנרגיה הנשלחת במהלך הלידה עצמה תומכת כמובן באם, אך באותה מידה גם בעובר, ומפחיתה את רמת הטראומה הנוצרת עם הלידה.

ינקות
תינוק נולד, אמא נולדה, אבא נולד. הכל חדש, שונה, מתחילים ללמוד את החיים. כמו כל לימוד, זה מרגש, מרענן, מפתיע, אך גם משונה, מדאיג, מפחיד לפעמים. הכל נכון, הרגשות מתחברים לתמונה חיים שלמה, אך לא תמיד מאוזנת. אנרגית הרייקי מחברת את החיים החדשים לאנרגיה של היקום, מביאה את האפשרות ליצור איזון בתהליך מתחילתו.
רייקי לאם עוזר בתהליך החלמה פיזית ונפשית. רייקי לאב זו מתנה של התפתחות יחד עם האם והתינוק, מחבר את המשפחה לאחד.
רייקי לתינוק מסייע בהבאתו לעולם, בהבאת העולם אליו מתוך נינוחות ורגיעה, מתוך החיבור של גוף, רוח, נפש. אנרגית הרייקי עוזרת להקל על כאבים – של גזים, על כאבי גדילת שיניים לדוגמא, כמו גם לבעיות אחרות הקשורות בגדילה וצמיחה.

סדנת הורים בהריון
רייקי לחיים נותן פתח לאיזון, ריפוי גופני ונפשי , הקשבה חדשה לעולם.
טיפול יומיומי פוקח את הנשמה והגוף לתחושה ולראיה רעננה, לבחירה של דרך מאוזנת יותר. כאשר נוסף הריון למהלך החיים, נוצר שינוי ברמה העמוקה ביותר. בתחילה שינוי נסתר, עדיין לא מורגש כלפי חוץ, אך כבר מתפתח מבפנים, ובהמשך הכרה גופנית ונפשית בתהליך הצמיחה.
לימוד ההורים לעתיד לטיפול ברייקי – כל אחד לעצמו ולשני, מביא לאפשרות להקל על קשיים במהלך ההריון, כמו גם ליצור פן נוסף של שיתוף בין ההורים. למשל כאבי גב או תחושת כבדות – הבעל יכול לסייע ולהקל.
הריון מאפשר לאזן את החיבור של השינוי המבורך הזה לחיים עצמם ברמה השלמה ביותר.
 
אני הכי חשובה בעולם.

1359747998_boxלצאת איתי מהקופסה
ללחוץ כאן לשליחת מייל