אלרגיה

 אלרגיה אינה רגישות יתר, את זה יש להרבה אנשים
אלרגיה הינה תגובתיות יתר, את זה יש ליחידי סגולה.

את הרגישות אפשר להשאיר, רגישות אינה שלילית לחיים.
את תגובתיות היתר עדיף למתן,
עדיף לפעמים לוותר עליה ולהשאר עם תגובות מינוריות רגילות.

אפשר למתן תגובתיות יתר?
אני יודעת שלפעמים אפשר
ובשביל הלפעמים הזה אני מוכנה לנסות
כי כל פעם שהתגובה יורדת, אני מאושרת קצת יותר.

מה זו תגובתיות יתר? –

הגוף מנהל מלחמה עצמית פנימית בלי לשאול אף אחד.
לפעמים זו מלחמה שקטה שאין לה תוצאות על פני השטח
ולפעמים רק הכרזת המלחמה מביאה את כל הסימנים החיצוניים.

אם המלחמה באה בעקבות חיידק של שפעת, הרי שהמלחמה משרתת לצורך החלמה, אבל אם המלחמה באה בעקבות הרחת פרח בשדה, המלחמה מיותרת לחלוטין.

אני לא אפסיק להריח פרחים, אמשיך לאהוב חתולים, אמשיך לחיות באביב יחד עם החמסינים, אבל אני משתדלת שהגוף שלי ילמד איך לחיות בתוך כל הדברים האלה, בלי להבהל כל פעם מחדש, בלי להפעיל את כל מערכת החיסון ברמות מיותרות, בלי לפזר בגוף כימיקלים במינון עודף, בלי לפרוח / לא לנשום / להתנפח / להיות במצבי רוח קיצוניים וכן הלאה.

לכל אורך החיים אני מלמדת את הגוף שלי להתרגל לעולם, ואני מנסה לעזור לאחרים ללמוד איך להסתגל לעולם הזה. השיטות שונות ומגוונות, החל מהקפדה על תזונה פחות מעוררת תגובות, המשך בטיפולים שכל אחד יכול לעשות לעצמו בבית, וכלה בטיפולים שבאים לקבל אצלי.

אני מקבלת את הגבולות שבהם אפשר לטפל, מקבלת את עובדת היותי מגיבה בקיצוניות לדברים שרק טיפול קונבנציונלי יכול לעזור בהם. לא תמיד אפשר להגיד לגוף להפסיק להגזים עם התגובות שלו, ובמקרים כאלה מזל שיש רפואה מודרנית שמביאה רגיעה בדרכים טכניות יעילות להפליא.
אני משתדלת למצוא את דרך הביניים בין סוגי הרפואה על מנת להגיע לחיים טובים ככל האפשר, ולכן לפעמים הרגיעה הטכנית נותנת את הפתרון ההוליסטי לטווח הארוך, כי גם מלחמת יתר מזיקה לאדם בכל הרבדים שבו.

 
מילה אחת שווה אלף תמונות - אהבה. להרגיש ולהיות מאושרת.

1359747998_boxלצאת איתי מהקופסה
ללחוץ כאן לשליחת מייל