רייקי והילינג, הילינג ורייקי

הילינג פירושו ריפוי – to heal – לרפא.
הגדרת המושג רייקי – אנרגיה בתדר מסויים המשמשת כטיפול עצמי וגם לריפוי.

אנחנו מכירים תהליך ריפוי זמין ביותר שנתקלים בו מתחילת ימינו בעולם הזה, והוא הריפוי המערבי. שיטת הטיפול נוגעת בנקודות שונות בנפרד – ריפוי של גוף, של נפש, מניעה ברמה מסויימת, כל מה שמוכר. הידע מגיע מתוך המדע, הדברים ניתנים להוכחה מדעית, מה שהרגיל אותנו להגיד על כל דבר שאינו ברור – תוכיח, ואז אני אאמין… אם אתה לא יכול להוכיח שקיים – אז זה לא קיים בעיני…
הילינג פירושו ריפוי, בעיקר ברמה אנרגטית, או בשילוב בין גוף לאנרגיה – גוף נפש וכו', כאשר הדברים אינם ניתנים להוכחה ברמה המדעית, למרות שאנחנו מנסים ומוצאים לפעמים חוט מקשר בין השניים (ראה צילומי הילות בהם משתמשים בכלי עזר מדעי טכני על מנת להוכיח שיש אנרגיות שונות).
כאשר אדם אומר כי קיבל טיפול בהילינג, בדרך כלל הוא מספר על טיפול אנרגטי, טיפול בחלק מהרפואה האלטרנטיבית, כזו שאינה מבוססת על העולם המדעי אלא על רמה של רוחניות. הטיפול עונה על צרכים גופניים (כואב לי…) נפשיים (אני מדוכא…) או בלתי ברורים (אני לא מבין מה קורה איתי בזמן האחרון…). הטיפול בא לגעת ברבדים עמוקים בתודעה, להגיע לשורש הבעיה, לא תמיד לגעת בסימפטום שאנו רואים כלפי חוץ, אלא למצוא את הגורם הנסתר לאותה בעיה. למשל כאב בברך יכול לנבוע מבעיות בגב, ואז הטיפול יהיה בגב ולא בברך. דיכאון יכול לנבוע מתוך רמת אנרגיה נמוכה, והגברתה יכולה להביא לאופטימיות זהירה… וכן הלאה.

רייקי הינה אנרגיה, חלק מהעולם של ריפוי אנרגטי הנקרא הילינג. הידע של הרייקי נותן מתנה לכל החיים, כאשר השימוש ברייקי הוא יומיומי, עצמי, קבוע, ולפעמים גם רייקי מקומי נוסף לצורך טיפול בבעיה מסויימת זמנית. לימוד הרייקי בא לטובת טיפול אישי, אך כמובן שניתן להעזר ברייקי על מנת לטפל גם באחרים. לכן רייקי הוא סוג של הילינג, סוג של ריפוי, תהליך שמתלווה לאורח החיים של האדם, ובעדינות רבה מביא לאיזון הגוף, הרוח, הנפש.
לרייקי כמה יתרונות ברורים – זו אנרגיה זמינה לכל אחד, אין צורך בידע מוקדם או בכוחות מיוחדים על מנת להכיר את הרייקי ולהעזר בה. הלימוד פשוט וקצר למדי (והעלות בדרך כלל סמלית), כאשר מיד לאחר השיעור הראשון ניתן כבר לגעת ולהכיר את האנרגיה הזו, ובתום סדנת הלימוד האדם מביא את הרייקי כחלק מסדר היום שלו. יתרון נוסף הוא שאין צורך במטפל אחר. הטיפול הוא עצמי, ולכן זמין תמיד. הטיפול העצמי בא כחלק מהחיים, משפר ברמות שונות את תפקודי האדם, וכל שיש לעשות הוא… לעשות…
רבים מספרים על שינויים בהתבוננות על החיים, באופטימיות זהירה שנוספה להם, בכוח שמצאו מחדש לכל אורך היום, פחות עייפים… רק מעצם העובדה שהכירו את הרייקי והוסיפו את התירגול היומי לסדר יומם. מובן שנוסף על כך הרייקי יכול להביא להקלה ולפעמים לפתרון של בעיה אקוטית לאותו רגע – כאבים שונים, חולשה, מצב רוח ירוד, היסטריה – טיפול מקומי מיידי שיכול להועיל בהחלט. נוספת על כך העובדה שאין יותר מדי או לא נכון במתן הטיפול. הרייקי זו אנרגית החיים, האנרגיה הנמצאת בכולנו. טיפול יינתן תמיד רק אם האדם מעוניין לקבלו, ורק במידה הנכונה (קצת כמו ויטמינים – מה שמיותר לא נספג). וכמו כן האנרגיה מנווטת עצמה למקום שצריך, כך שהאדם מקבל את הטיפול האופטימלי.
 
איך את מרגישה עם זה עכשיו?...

1359747998_boxלצאת איתי מהקופסה
ללחוץ כאן לשליחת מייל