רייקי טוב לחיידקים או רע להם? (וגם מתכון בסוף)

שאלה שנשאלתי פעם, אם חיידקים הם יצורים חיים, איך הרייקי יודע להרוג אותם כשהגוף חולה? עניתי ככה -בתפיסה הרפואית המערבית אנחנו במלחמה נצחית נגד החיידקים המנסים לכלותנו. נכון, יש גם כמה שעוזרים לנו, אבל באופן כללי כאשר מישהו חולה – החיידק אשם, רצוי לקחת אנטיביוטיקה כדי להרוג את החיידק ובכך לנצח במלחמה ולהיות בריא.
בתפיסה ההוליסטית כאשר אדם חולה הוא נמצא בחוסר איזון מסויים הגורם לחולשה, ומול חולשה זו החיידק מופיע כחזק והשפעתו ניכרת. זו לא בדיוק מלחמה בין החיידקים לבין האיש או הגוף שלו, אלא יותר תפיסה השומרת על הגוף כחזק באופן יחסי לעצמו, ולכן פחות מושפע מהשפעות מחלישות של חידקים. כדי להגיע לזה מתחברים לרייקי כל יום ודואגים לתחזוקה טובה של הגוף על כל רבדיו הגשמיים והרוחניים.

בכל זאת (חזרו על השאלה) – הרי כשאדם חולה מקבל טיפול רייקי, יש שינוי פיזי. השמועה אומרת שטיפול רייקי יכול לעזור בהחלמה, שהיא בפועל בעצם נצחון הגוף על החיידקים. איך אפשר להסביר את זה?

קודם כל צריך לזכור שהחולה ביקש רייקי ולא החיידקים, לכן יש לשער שהטיפול מגיע לחולה ולא לחיידקים, ופועל למען חיזוקו ולא כנגדם. כאשר הגוף מתחזק בתהליך שליחת הרייקי יכולת ההתמודדות מול החיידק גוברת, מה שיוצר לעיתים החלמה מהירה, או לחילופין החמרה המבטאת מאבק עיקש יותר לצורך ההחלמה שתבוא אחר כך.
מעבר לזה, מכיוון שהרייקי לא נשלח לחזק את הרובד החיידקי שמתבטא במחלה, לכן אין כאן החלשות של החיידקים אלא רק עזרה חד כיוונית. אנרגיית הרייקי לא מתייחסת לחיידקים, לא הורגת אותם, אלא מאפשרת זרימה טובה יותר של אנרגיה בכל הגוף, מרפאה את הקיים.

ככלל – רייקי זו אנרגיה מרפאה, לא אנרגיה הורגת, ולכן כל התהליך שאנו רואים כ"מלחמה בין הטובים לרעים", קיים בעצם רק כריפוי חד צדדי של הגוף, ללא התייחסות לצד השני.

אתגר – לראות את העולם לא כמקום של שוני בין צדדים, אלא כמקום שבו השונות היא האיכות הנכונה, והכל יכול להתקיים יחד מתוך שמירה על כמות מתאימה בין הרכיבים, וקיום איזון סביבתי יחסי.
בהשאלה – עוגה טובה יכולה להיווצר רק מחיבור של רכיבים שונים יחד, בכמות הנכונה ובתהליך החיבור המתאים.

דוגמה לכדורי "שוקולד" שטובים לילדים (ולהורים שאוהבים מתוק) –
שלב ראשון – מכינים קרם חרובים:
100 ג' חמאה
4 כפות אבקת חרובים
6 כפות סוכר או כמות מתיקות זהה של דבש
10 כפות מים
אפשר מעט רום / ברנדי / וניל / יין אדום
ממיסים הכל בסיר עד שמתחיל לבעבע, עד שהסוכר נמס. להזהר לא לשרוף.
שלב שני – מוסיפים פתי-בר מקמח מלא – הכמות תלויה באיכות –
מרסקים כמות קטנה של עוגיות ומערבבים עם הקרם.  מוסיפים כל פעם עוד עוגיות עד שנוצר "בצק" מוצק.
שלב שלישי – יוצרים כדורים, אפשר לגלגל בקוקוס, ושמים במקרר.

 
חשיבות עצמית היא בלון נפוח, סיכה קטנה ונשאר רק ריח מסריח.

1359747998_boxלצאת איתי מהקופסה
ללחוץ כאן לשליחת מייל