מהי אלימות אנרגטית

לפעמים מסתכלים על זה אחרת…

אלימות היא פעולה פוגעת. בדרך כלל הכוונה לפעולה מכוונת, אלא שבמושג אלימות אנרגטית נכנס גורם נוסף – חוסר הכוונה המודעת.
אני מחלקת את האלימות לשלושה סוגים עיקריים –
אלימות פיזית
אלימות נפשית
אלימות אנרגטית.

אם נשים שלושה סוגים אלה בפירמידה, הרי שבבסיס תמצא האלימות הפיזית, שכל הנפגעת ממנה סובלת בנוסף מאלימות נפשית ואלימות אנרגטית.
מעליה תמצא האלימות הנפשית, ומי שסובלת ממנה לא נפגעת בגוף אבל הנפש נרמסת, וכתוצאה מכך מתקיימת האלימות האנרגטית.
בראש הפירמידה תהיה האלימות האנרגטית. על פי רוב היא באה בעקבות אלימות של שני סוגי הבסיס, אבל לעיתים תמצא רק כשלעצמה, ואני פוגשים תופעות של אלימות כזו במושגים כמו "עלוקה אנרגטית" או בהרבה מקרים של יחסי אנוש בתחום ההוליסטי הפתוח היום ליחסים אנרגטיים בלבד.

דוגמאות לשלוש הצורות –
אונס הוא רמת אלימות פיזית איומה ביותר, המותירה את הנאנסת פגועה נפשית. ניתן לזהות כמובן את הנזקים הפיזיים, ועוד יותר להבין ולזהות את הנזקים הנפשיים. הנזק האנרגטי לא ניתן לזיהוי על ידי מי שלא מתבונן ברמה האנרגית של האדם, אבל כן אפשר לראות את האור שנעלם, את ההתרוקנות וחוסר היכולת להתמלא בכוח חיים חדש או מחודש. לעיתים האישה שנפגעה עוברת תהליכי טיפול והלחמה ממושכים הנותנים תוצאות נפלאות, אלא שהגרעין הפנימי נשאר כבוי ופגוע. אני קוראת לזה פגיעה אנרגטית, והתיקון חייב לבוא ברמה אנרגטית. כל טיפול הוליסטי מורכב ככל שיהיה לא נוגע בגרעין עצמו ולא נותן אפשרות ריפוי, ולכן נשארת נקודת התורפה הזו של חוסר אנרגטי תמידי, או נקודת חולשה תמידית.

הטרדה נפשית היא רמת אלימות שלא רואים על הגוף, אך נותנת סימנים קשים ביותר בנשמה. תיארה את זה מצויין מארי-פראנס היריגוין בספרה בנושא את אותו השם, ונתנה תיאורים מעמיקים ביותר של הטרדה נפשית. באותו ספר לא ניתנות אפשרויות רבות לריפוי או לדרכי המשך מעשיות. היא נוגעת רק בטיפולים המקובלים ובתפישות המקובלות, אשר מסייעות בהבנה של הנושא אבל קשה להסתמך עליהן כפתרון לחיים מאושרים בעתיד.
ספר נוסף הנוגע בתמצית ההטרדה הנפשית נקרא – "מילים הורגות" של ניני גוטספלד-מנוח, אשר נוגעת באחד משורשי הבעיה של אלימות נפשית – העובדה שזו אלימות סמויה מן העין, ולפעמים מן התודעה. כתבה מעולה בנושא נמצאת כאן (נא ללחוץ עם העכבר), וכל מי שחוותה אורח חיים כזה או דומה לו, מבינה פתאום (בזעזוע אישי יש לשער) את המקום האמיתי האומלל בו היא נמצאת.

אישה החווה אלימות נפשית ברמה שכזו נפגעת גם ברמה האנרגטית, אך כשם שקשה לאתר את הנפש הפגועה, קשה לאתר את הדלדלות האנרגיה באופן מוחשי. ניתן להבחין כי למרות ההכרה במצב, טיפולים שעוזרים ברמות רבות, יש פעמים רבות שהאישה עדיין מתקשה לחזור ולחיות חיים מלאים ומאושרים, שם אני מוצאת את החוסר האנרגטי מפאת הפגיעה הפנימית.

אלימות אנרגטית יכולה לבוא מכל אדם ובכל מצב שיש בו מן השלילי. כמובן שלאחר אלימות פיזית או נפשית יש סימנים מבהקים של חוסר אנרגטי, והטיפול בנקודות אלו ברור יותר. יש אלימות סמויה מן העין, כזו שמותירה סימנים חיצוניים של עייפות, חוסר במאור פנים, עצב ללא סיבה, תחושת דיכדוך מתמשכת, רגשות של כאב לב, או "חושך" בלב ללא יכולת למלא מחדש למרות נסיונות חוזרים ונשנים. לעיתים יש שמחה וקלילות לפרקי זמן קצרים החולפים מהר, ובעיקר נסיונות להבין מה עוד אפשר לעשות אך ללא יכולת לראות את "האור בקצה המנהרה".

אלימות אנרגטית נגרמת על ידי מקור חיצוני הפוגע במרקם האנרגטי של הגוף והנשמה. מרקם אנרגטי זה הוא ששומר על שלמות החיים בכל הרמות – גופני, נפשי, רוחני, נשמתי, וכאשר נוצר בו בקע או דלדול אנרגטי, נוצרת דליפה שמותירה את האדם חסר אנרגית חיים. במצב כזה כל פעולה שנעשית למילוי מחדש – מדיטציה, חופשה, טאי-צ'י, בילויים, תחביבים, חברה נעימה – דבר לא מצליח להשאיר כמות אנרגיה לאורך זמן, והאדם נשאר במצב של חוסר תמידי.

אלימות אנרגטית באה כאמור בעקבות אלימות פיזית או נפשית מכל סוג שהוא, אך מגיעה גם מהתרחשויות שהמאפיין הבולט בהן הוא חוסר האונים הנובע מן האירוע, מוות פתאומי, התקפה שבאה מכיוון לא צפוי, פלישה לפרטיות, בגידה… כל אירוע המזעזע את הבסיס היציב המשמש משענת לחיים. כאשר האירוע ניתן לזיהוי אפשרויות הטיפול ברורות יותר, אך לעיתים יש פגיעה מאלימות מתמשכת הנובעת מתוך אורח החיים, ושם קשה יותר לזהות את נקודת ההתחלה המהווה גורם להמשך התהליך.

 
לשים אצבע אחת על מקלעת השמש ולנשום..... לנשום.... לנשום...

1359747998_boxלצאת איתי מהקופסה
ללחוץ כאן לשליחת מייל